32. gala BRIT Awards za nami. 13 nagród rozdano, występy, wywiady, powroty. Czegoś jednak podczas tej imprezy zabrakło.

Być może to absolutny brak jakiegokolwiek zaskoczenia sprawił, że tegoroczne BRIT Awards odbyły się i nie pozostawiły po sobie żadnego echa. Z drugiej strony czego mogliśmy się spodziewać tydzień po gali nagród Grammy? Wszyscy czekali na tryumf Adele i się doczekali. Piosenkarka zdobyła 2 statuetki („Najlepsza Artystka UK” i „Najlepszy Album Roku”). Również 2 nagrody odebrał małomówny Ed Sheeran („Najlepszy Artysta UK” i „Brytyjski Przełom”).

Oczywiście nie mogło się obyć bez występów. I tu kolejne rozczarowanie. Artyści pojawiali się na scenie, ale kompletnie bez szału. Najmocniejszymi były występy Coldplay, Rihanny i Bruno Marsa. Pozostałe przypominały zapychacze czasu antenowego, a nie widowisko na miarę jakiejkolwiek gali. Może to wina poprzednich edycji, które rozpieściły nas przez ciekawe występy grupowe. Nie pojawił się też żaden medley.

Podczas imprezy złożono hołd zmarłym piosenkarkom: Whiteny Houston i Amy Winehouse. Te specjalne punkty programu również nie zachwyciły. Ba, nawet nie wzruszyły. Wyglądały jak krótkie materiały z głównego wydania wiadomości – 30 sekund z najbardziej charakterystycznych teledysków Houston i minutowa wypowiedź Winehouse o niej samej. Nawet dłuższy show Blur, który zakończył tegoroczną galę, nie powalił na kolana. Muzycy otrzymali w tym roku nagrodę BRIT za całokształt twórczości. Zaśpiewali swoje najważniejsze single, między innymi: Girls & Boys, Song 2 i Parklife.

W ożywieniu gali nie pomogły błyskotliwe żarty prowadzącego Jamesa Cordena i środkowy palec Adele, który piosenkarka wystawiła po tym, jak przerwano jej przemówienie. Nie pomógł nawet całkowicie zdrowy George Michael, który pojawił się, żeby wręczyć ostatnią nagrodę. No cóż… może za rok będzie lepiej.

Poniżej pełna lista nagrodzonych:
Płyta roku: Adele – 21
Singel roku: One Direction – What Makes You Beautiful
Najlepsza Artystka UK: Adele
Najlepszy Artysta UK: Ed Sheeran
Grupa roku UK: Coldplay
Brytyjski Przełom: Ed Sheeran
Najlepszy Artysta – świat: Bruno Mars
Najlepsza Artystka – świat: Rihanna
Grupa roku – świat: Foo Fighters
Światowy Przełom – świat: Lana Del Rey
Producent roku: Ethan Johns
Critics’ Choice: Emeli Sandé
Nagroda za całokształt twórczości: Blur

Nie ma więcej wpisów