Sun Glitters (czyli Victor Ferreira) jest producentem, autorem oceanu bujnych dźwięków, melodii spokojnych, relaksujących, ale także takich, które podszyte są upiornymi chórami czy wokalami. Zatem muzyczny świat Sun Glitters to między innymi chillwave, dubstep, shoegaze, wonky czy dreampop. Między innymi, bo paleta muzycznych barw tego artysty jest znacznie szersza.

Przedostatniego dnia stycznia pojawił się materiał zatytułowany High. Jest to EP-ka, która uraczy słuchacza czterema melodyjnymi utworami, malującymi fantastyczne pejzaże. A jeśli ktoś potrzebuje specjalnej zachęty do sprawdzenia kawałków Sun Glitters, niech mu za takową będzie nieśmiało wtrącona wzmianka o inspiracjach muzyką Buriala czy Flying Lotus. Szybko i łatwo jednak można przekonać się o tym, że Luksemburczyk daje nam rewelacje w  dźwiękach własnego autorstwa.

Tytułowy utwór High to idealne tło dla wszelakich myśli i emocji. Podobnie zresztą sytuacja wygląda przy It Takes Me. Te melodie kreują w myślach niesamowite obrazy, wprowadzają w zadumę, emitują ciepło, generują emocje bliskie tym, które wyzwolić potrafią promienie słońca ciepłej wiosny. W They Don’t Want to Let You Know Victor rezygnuje nieco z zadumy na rzecz radości, natomiast High w wersji zremiksowanej przez MMOTHS wprowadza odrobinę tajemnicy.

Materiał na High to istna poezja dźwięków. Miękkie i ciepłe melodie, intrygujące beaty, tajemnicze wokale, chóry. EP-ka maluje swoimi brzmieniami świat, z którego nie chce się wracać do rzeczywistości. Kwestią interpretacji jest, czy High przyniesie odbiorcy więcej zadumy i tajemnicy, czy też radości i ciepła. Pewne jest natomiast, że Sun Glitters zafundował odbiorcy tym materiałem mały skrawek świata, który każdy będzie mógł ostatecznie wykreować sobie sam. Ta (do)wolność jest w tej muzyce najpiękniejsza.

EP-ka High ukazała się również w limitowanej wersji na winylu, nakładem art labelu o jakże wdzięcznej nazwie music/is/for/losers. Ponadto każdy, kto kupi EP-kę, będzie mógł za darmo pobrać dwa dodatkowe remiksy: High autorstwa Jewellers oraz They Don’t Want to Let You Know Sumsun.

Nie ma więcej wpisów