Zola Jesus – jedna z najbardziej ekscentrycznych wokalistek młodego pokolenia – wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce już 4 kwietnia.

Zola Jesus (właściwie Nika Roza Danilova, Amerykanka rosyjskiego pochodzenia) jest młodą wokalistką i autorką tekstów. W swoim muzycznym dorobku posiada kilka EP-ek oraz albumów. Ostatni krążek – Conatus – ukazał się w zeszłym roku. Wspierana przez syntezatory, bębny czy elektryczne smyczki – Zola uczyniła swój ostatni projekt bardziej melodyjnym. Jednak jej twórczość wciąż jest podszyta mrokiem w dźwiękach i dramaturgią w wokalu, którą kreuje i na którą pozwala artystce jej operowy warsztat.

Choć Zola jest osobą introwertyczną (co sama przyznaje), a świat jej muzyki wydaje się być swoiście hermetyczny – w jej enigmatycznej postaci bez wątpienia jest coś, co pociąga. Wokal? Emocje? Atmosfera? Może to wszystko naraz? Jedno jest pewne – Zola Jesus intryguje.

Jej koncerty to zjawiskowe wydarzenia. Mowa tutaj oczywiście o ich ezoterycznym charakterze w sferze mrocznych dźwięków i liryzmu, który cechuje silny indywidualizm czy nawet osobisty dramat. Trudno zatem liczyć na szaloną zabawę pod sceną, natomiast bez wątpienia można spodziewać się oceanu emocji i niebanalnej otoczki dla duchowych przeżyć.

Okazja ku temu, aby przekonać się, jak emanuje Nika, nadarzy się już niebawem, bo 4 kwietnia – Zola ponownie zagości w Polsce i ponownie jej miejscem docelowym będzie Warszawa. W ubiegłym roku, w grudniu, artystka zagrała w ramach Electronic Beats Festival, w Soho Factory, natomiast tym razem wystąpi w Hydrozagadce. Na wieczór z Zolą Jesus zaprasza agencja Go Ahead.

Mamy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na kwietniowy koncert w Warszawie. Wystarczy, że w komentarzu poniżej umieścicie odpowiedź na pytanie: „Na jakich kierunkach studiowała Zola Jesus na University of Wisconsin-Madison?”

Osoby, które otrzymują od nas bilety to: Izabela Kolodziej i Dominik Te. Gratulujemy!

Zabierzcie ze sobą dokumenty tożsamości. Jesteście na liście.

Podpowiedzi szukajcie tutaj!

Nie ma więcej wpisów