Maj tego roku należy do Parov Stelar Band – zespół Austriaka wystąpi w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu oraz w Warszawie.

Parov Stelar (właściwie Marcus Füreder) jest muzykiem i producentem, pochodzącym z Austrii. Na jego muzyczny dorobek składają się m.in. trzy solowe albumy oraz wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Zadebiutował w 2004 roku materiałem Rough Cuts.

Artysta kieruje swoje dźwięki w stronę lounge i downtempo, wypełniając je jakże barwnymi liniami m.in. trąbek, kontrabasu czy fortepianu. Żywe instrumenty stylowo łączy z elektronicznymi brzmieniami. Jego muzyka jest ciepła, radosna i energiczna.

Parov Stelar gościł już w naszym kraju w ubiegłych latach i dał się poznać polskim słuchaczom z jak najlepszej strony. Kiedy on i jego band pojawiają się na scenie – spod wszystkich podeszw lecą iskry. Dbają o to zwłaszcza swingowe kompozycje, które znalazły się na pierwszym krążku dwupłytowego albumu Coco z 2009 roku.

Wszyscy zainteresowani dobrą zabawą i porządną potańcówką powinni zarezerwować sobie czas na co najmniej jeden ze zbliżających się koncertów.

Parov Stelar Band wystąpi 21 maja w poznańskim Eskulapie, 22 maja w krakowskim klubie Studio, 23 maja we wrocławskim Eterze, a 24 maja w warszawskiej Stodole. Na koncerty zaprasza agencja Go Ahead.

Nie ma więcej wpisów