Stało się! To właśnie dziś nastał długo wyczekiwany przez całą redakcję moment. Jak dobrze wiecie, bądź też nie zdajecie sobie sprawy, ale to 20 marca jest dniem inicjującym astronomiczną wiosnę. Od tego momentu będzie już tylko lepiej, przyjemniej, radośniej i co najważniejsze cieplej ! Postanowiliśmy przygotować dla Was mini-zestaw utworów, które pozwolą Wam w przyjemny dla ucha sposób celebrować dziś dzień!

1. Yuksek – Always On The Run

[media width=”670″ height=”400″ link=”http://youtu.be/DBXrx9x5U2g”]

Wiosna i słońce? Radość i energia? Yuksek i jego utwór Always on the Run to idealna kompozycja na takie okoliczności. Porywający disco klimat tego kawałka generuje uśmiech i zachęca do tańca. Sprawdzi się zarówno na parkiecie, jak i podczas jazdy na rowerze czy też zmobilizuje do porannego joggingu.

2. Radiohead – Airbag

[media width=”670″ height=”400″ link=”http://youtu.be/NvTNWWL4CW4″]

Jeden z tych naprawdę nielicznych, pozytywnych utworów Radiohead. Gitarowy riff nasuwający skojarzenia z rozkwitem oraz wyśpiewywane przez Thoma słowa I am born again, które napawa energią i nadzieją tworzą wspaniały akompaniament pierwszych promieni słońca i wyjścia z mieszkania w w szortach bądź t-shircie. Nic bardziej wiosennego zdarzyć się nie może.

3.  The Smiths – The Boy With The Thorn In His Side

[media width=”670″ height=”400″ link=”http://youtu.be/DYp2LGKOF_M”]

Tak, wiem. Teksty Morrissey’a do wiosennych i optymistycznych raczej nie należą. Sama muzyka w większości również, ale ostatnio gdy spacerowałam ulicami skąpanego w słońcu Poznania i słuchałam The Queen Is Dead to totalnie odpłynęłam w krainę szczęścia. Jest to jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza płyta mojego życia, którą poznałam i zachwycałam się właśnie wiosną jakieś kilka lat wstecz. A piosenka? Ta gitara, ten wokal! Mnie wprawia w świetny nastrój, co dowodzi temu, że The Smiths oprócz mrocznej strony posiadają też tą słoneczną.

4. Delorean- Stay Close

[media width=”670″ height=”400″ link=”http://youtu.be/1QngeN-5wGQ”]

To jeden z tych utworów, które powodują u mnie przemiły dreszcz na plecach. Już od pierwszych sekund trwania Stay Close mam ochotę oddać się w szaleńce pląsy w metrze, na ulicy czy na łące. Jedna z najbardziej pozytywnych piosenek jakie dane było mi usłyszeć i lekarstwo na wszelkie kiepskie dni. Sami sprawdźcie bo nastraja pozytywnie w mig. Wiosna, ach to Ty!

5. The drums – Let’s Go Surfing

[media width=”670″ height=”400″ link=”http://youtu.be/XdyJUrEJD9U”]

Let’s go surfing to utwór, który zapoczątkował sukces amerykańskiej grupy The Drums i jak mało, który również nadaje się do rozpoczęcia wiosny. Piosenka utrzymana jest w wesołej, ciepłej stylistyce co w połączeniu z pierwszymi rozgrzewającymi promieniami słońca idealnie nadaje się na ten piękny dzień.

Nie ma więcej wpisów