Ólafur Arnalds – poruszający multiinstrumentalista – już dziś wystąpi we Wrocławiu, w ramach cyklu City Sounds.

Ólafur Arnalds jest islandzkim multiinstrumentalistą, który tworzy świat delikatnych kompozycji symfonicznych. W niezwykły sposób spaja brzmienie smyczków i pianina, z powodzeniem łączy klasykę i pop.

Sam mówi o tym w ten sposób: Scena klasyczna wydaje się zamknięta dla ludzi, którzy nie studiowali muzyki przez całe swoje życie. Chciałbym wnieść mój klasyczny wpływ w życie ludzi, którzy zazwyczaj nie słuchają tego rodzaju muzyki – otworzyć ich umysły. Zwłaszcza ludzi młodych, którzy zdają się stanowić najliczniejszą grupę wśród mojej publiczności.

Zadebiutował w 2007 roku albumem Eulogy for Evolution. Rok później ukazała się jego EP-ka Variations of Static, którą prezentował podczas występu supportującego koncert Sigur Rós w warszawskim Parku Sowińskiego (również w 2008 roku). Do Polski wracał w 2009 i w 2010 roku.

Tegoroczna trasa koncertowa muzyka promować będzie jego drugi krążek, który ukazał się w 2010 roku – …and They Have Escaped the Weight of Darkness. Ten album różni się od debiutu, jest bardziej pozytywny w swym brzmieniu. Producent, Barđi Jóhannsson (z formacji Bang Gang), pomógł artyście odejść od charakterystycznego minimalizmu i przekonał go do sięgnięcia po nowe instrumenty.

Polscy fani mieli okazję posłuchać artysty na wczorajszym koncercie w Poznaniu, poniedziałkowym koncercie w Katowicach, natomiast dzisiaj mają szansę spotkać się z Ólafurem we Wrocławiu, w Centrum Sztuki Impart. Wrocławski występ muzyka odbędzie się w ramach cyklu City Sounds.

[media width=”100%” height=”166″ link=”http://soundcloud.com/erasedtapes/olafur-arnalds-near-light”]

Nie ma więcej wpisów