Już w najbliższy piątek do poznańskiego klubu Cute zawita duet Viadrina, działający od 2010 roku i występujący zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Podczas imprezy organizowanej przez HowDoYouDoCrew pojawią się także Raff Labovsky i Sharon Stoned.

Viadrina to projekt Konrada i Mateusza, który swoją nazwę wziął od łacińskiej nazwy Odry, czyli rzeki łączącej rodzinne miasta obu przyjaciół – Wrocław i Szczecin. Duet Powstał w połowie 2010 roku i tworzy muzykę house, indie dance/nu disco. Rozgłos Viadrinie przyniósł debiutancki singiel „Better” dla należącej do Catz ‘n’ Dogz wytwórni Pets Recordings, który szybko okazał się hitem nie tylko na rodzimej scenie klubowej. „Better” zremiksowane przez Arto Mwambe dostało się do pierwszej pięćdziesiątki kwietniowego podsumowania Resident Advisor. Cała płyta znalazła uznanie takich postaci jak: Deetron, Ripperton, Jimpster, Reboot, Anja Schneider, Nina Kraviz, Catz ‘n’ Dogz czy Marcina Czubali.

Po niespełna roku istnienia Viadrina ma na koncie remiksy dla wielu polskich artystów, bardzo ciepło przyjęte EP dla fińskiego labelu Top Billin oraz kolejne wydawnictwa zaplanowane dla Discobelle Records czy nowego labelu Marcina Czubali – Your Mama’s Friends.

[media width=”100%” height=”166″ link=”http://soundcloud.com/wrestlefan1994/viadrina-shining”]

Zapraszamy na dobrą zabawę pod patronatem musicis.pl

zapisz się na to wydarzenie na facebooku

 

Nie ma więcej wpisów