Przyszłość należy do młodych i utalentowanych. Jeżeli do tego dorzucimy odrobinę tajemniczości popartej urodą mamy do czynienia z mieszanką wybuchowa. Tak też jest w przypadku Meg Myers, młodej niezwykle ambitnej kompozytorki, o której już wkrótce z pewnością usłyszymy o wiele więcej.

Meg Myers to dość tajemnicza postać, która do tej pory zamieściła w sieci zaledwie kilka ze swoich propozycji. Na ich podstawie można śmiało stwierdzić, że artystka cały czas poszukuje swojej własnej muzycznej niszy, w której mogłaby czuć się najlepiej. Sama Meg zdaje się być zarówno muzyce jak i w życiu prywatnym postacią dość rozdartą wewnętrznie. Sama siebie opisuje następująco: „Kiedyś mieszkałam w górach Smokey w Tennessee / teraz mieszkam w Los Angeles. Kiedyś byłam Świadkiem Jehowy / Teraz świętuje swoje narodziny. Nie poszłam do szkoły średniej / zamiast tego buduje forty.”

Skomplikowana przeszłość i natura Meg Myers znalazła świetne odbicie w twórczości artystki. Wydana przez nią debiutancka EP-ka zatytułowana Daughter in the Choir to doskonałe kompendium jej wewnętrznych obaw, rozdarcia, frustracji i przekonań zawartych w tekstach młodej Amerykanki. W muzyce Meg Myers doszukamy się zarówno odwołań do dokonań Alanis Morissette jak też i nowych projektów, m.in. Anny Calvi czy chociażby Zoli Jesus. To co łączy artystkę z wymienionymi gwiazdami to przede wszystkim idealnie zbudowany klimat pełen napięcia, mroku i aury tajemniczości jaki może być wyczuwalny nawet już przy pierwszym odsłuchiwaniu materiału Meg.

Świetną propozycją z wydanego, debiutanckiego materiału artystki wydaje się być kompozycja Curbstomp, która w sposób perfekcyjny ukazuje wokalne możliwości artystki (koniecznie należy przesłuchać w całości). Utwór bazuje na syntetycznym brzmieniu charakteryzującym się wyraźnym beatem. Inne utwory proponowane przez  Meg Myers to z kolei propozycje, których postawą jest gitara, fortepian oraz skrzypce co można usłyszeć chociażby w nagraniu Monster, chyba najbardziej znanym w dorobku artystki. Ten muzyczny miszmasz czyni z Meg artystkę jeszcze bardziej interesująca i godną wysłuchania. Kompozycje Meg Myers na pewno na to zasługują.

Meg Myers – Curbstomp

Nie ma więcej wpisów