Po niezwykle radosnej informacji o występie CocoRosie przyszedł czas na kolejne nowości Sceny Muzycznej T-Mobile Nowe Horyzonty. We wrocławskim klubie Arsenał wystąpi mistrz gitary basowej – Bill Laswell, który zaprezentuje swój nowy projekt The Blixt; rap-metalowa formacja Senser oraz Cool Kids of Death, jako pierwsi polscy reprezentanci na muzycznej części festiwalu.

Bill Laswell to artysta, któremu nie są obce żadne tajniki gitary basowej. Oprócz tego jest niezwykle wszechstronnym muzykiem, okrzyknięty został odnowicielem folku, dubu, jazzu i ambientu. Jego twórczość mieści się w wielu różnorodnych gatunkach, wśród których można wymienić dub, ambient, jazz, metal, hip-hop czy world music. Współpracował z takimi artystami jak m.in. Herbie Hancock, Mick Jagger, Peter Gabriel, Yoko Ono i Public Image Limited.

Do projektu The Blixt Laswell zaprosił jednego z najlepszych gitarzystów jazzowych Raoula Björkenheima i perkusistę Morgana Årgena (współpracował m.in. Frankiem Zappą). Bill Laswell & The Blixt wystąpią 21 lipca.

Senser – mieszanka rocka, metalu, hip-hopu i elektroniki prosto z Wielkiej Brytanii. Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu (Stacked Up) w 1995 roku stali się popularni na całym świecie, również z powodu niezwykle energetycznych występów na żywo. Są znani z politycznie zaangażowanych tekstów. Dyskografia grupy liczy cztery albumy studyjne, a ostatnim wydawnictwem jest How To Do The Battle z 2009 roku. Koncertowali z takimi gwiazdami jak m.in. Limp Bizkit, Red Hot Chilli Peppers, czy Rage Against The Machine. Zespół Senser wystąpi 25 lipca.

Cool Kids of Death dzięki swojej debiutanckiej płycie z 2002 roku, zyskali miano buntowników polskiej sceny muzycznej. Na koncercie w ramach festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty odegrają właśnie ten krążek. W trakcie koncertu, który odbędzie się 20 lipca, wyświetlony zostanie film Generacja Nic – dokument o zespole wyreżyserowany przez Piotra Szczepańskiego.

Nie ma więcej wpisów