Podczas lipcowego festiwalu MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, we wrocławskim Arsenale, wystąpią: Peaches, Hanne Hukkelberg i The Saintbox. Tym samym dołączyli do Cool Kids of Death, Billa Laswella & The Blixt, Senser i sióstr CocoRosie, którym towarzyszyć będzie grupa Rajasthan Roots oraz beatboxer Tez.

Jedną z nowo ogłoszonych gwiazd jest kanadyjska piosenkarka Peaches, która niewątpliwie zapisuje się w historii muzyki, jako królowa estetyki electroclash oraz jedna z największych prowokatorek i skandalistek w historii światowej popkultury. Jak sama twierdzi: jej muzyka to sex-electronic z domieszką rock and rolla. Ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych, a w Polsce zaprezentuje się już po raz czwarty. Koncert Peaches & DJ Extravaganza  odbędzie się 27.07.

Jednak zanim wrocławska publiczność wyszaleje się na koncercie kanadyjskiej gwiazdy, będzie mogła wczuć się i popłynąć z norweską piosenkarką – Hanne Hukkelberg. Hanne z pewnością jest jedną z najbardziej wolnych artystek naszych czasów. Przez to, że romansowała już z takimi stylami jak: metal, jazz, elektronika, rock i w pop, jej wachlarz muzyczny jest bardzo duży. Oprócz tego Norweżka jest multiinstrumentalistą. Dzięki temu, że z muzyki czerpie to co najlepsze, jej płyty są bardzo osobiste. W lutym tego roku ukazał się jej ostatni, piąty już album: Featherbrain. Hanne Hukkelberg pojawi się na scenie wrocławskiego Arsenału 23.07.

Ostatnią gwiazdą, która została ogłoszona, jest formacja Saintbox. Tworzą ją: Gaba Kulka, kompozytor jazzowy Olo Walicki i Maciej Szupica, który jest związany z Gypsy Pill i D4D. Ich wspólna płyta ukazała się w marcu 2012 roku i jest mieszanką: jazzu lat 70., rocka, dream popu i folku. Występ mocnego, polskiego akcentu, jakim jest Saintbox 22.07.

Przypomnijmy tylko, że tegoroczna edycja festiwalu MFF T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się między 19 a 29 lipca.

Nie ma więcej wpisów