Tegoroczne edycje festiwali opływają wręcz w urodzaj. Do ogłoszonych dotychczas artystów Orange Warsaw Festival, czyli: Lauryn Hill, Linkin Park, The Prodigy, Garbage i De La Soul, dołączają Groove Armada wraz z rodzimymi grupami Kamp! oraz Fisz Emade Tworzywo.

Brytyjski duet Groove Armada znany jest z połączenia elektroniki, house’u, chilloutu i hip hopu. Świetnie radzą sobie na festiwalach – w Polsce mieliśmy okazję  ich usłyszeć  m.in. na Opener Festival, jednak  to w Londynie można się przekonać o tym najlepiej: od 2002 roku organizują tam (rokrocznie) trzydniowy, eklektyczny festiwal Lovebox. Ten 9-cio osobowy zespół, występujący na żywo, będzie można usłyszeć drugiego dnia festiwalu, 10 czerwca, na jego zakończenie.

Fisz Emade Tworzywo nie trzeba nikomu przedstawiać. Skarb nasz narodowy i pionierzy – to oni, jako pierwsi, do hip hopu wprowadzili miękkie brzmienia i miękkie teksty (o tym mogłabym pisać i pisać, i pisać…) – bracia Waglewscy to poszukiwacze, którzy mimo ciągłych eksperymentów wyznaczają standardy na rodzimej scenie. Na Orange Warsaw Festival będziemy mogli ich usłyszeć w sobotę, 9 czerwca.

Trzecim  zespołem, który dołączył do festiwalu, jest polski Kamp!. Kamp! to mały fenomen – mimo iż nie mają na koncie żadnego wydanego, debiutanckiego (!) (działają razem od 2008 roku) krążka – z powodzeniem ściągają tłumy do klubów w całej Polsce. Nazywani przez wielu nadzieją polskiej elektroniki, będą mieli okazję zaprezentować się na scenie Orange Warsaw Festival w niedzielę, 10 czerwca.

Program tegorocznego Orange Warsaw Festival:
sobota (9 czerwca)
:
Fisz Emade Tworzywo
De La Soul
Garbage
Linkin Park

niedziela (10 czerwca):
Zwycięzcy WOW! Music Awards
Kamp!
Ms. Lauryn Hill
The Prodigy
Groove Armada (DJ Set)

Do kupienia pozostały bilety:
– płyta, bilet na drugi dzień – 89 zł
– trybuny, bilet na drugi dzień – 110 złotych
– trybuny, karnet (2 dni) – 199zł
– trybuna Premium, bilet na drugi dzień -150 zł
– bilety VIP, na pierwszy i na drugi dzień – 500 zł
– karnet VIP (2 dni) – 900 zł

Nie ma więcej wpisów