Dla wielu bez Múm, Ólafura Arnaldsa czy Björk świat muzyki nie istnieje. Z pewnością do tego grona dołączyła kolejna przedstawicielka islandzkich dźwięków. Sóley to piosenkarka, pianistka i autorka tekstów. Związana z Seabear i Sin Fang, teraz wydała solową płytę We Sink.

W zasadzie nie jest to jej debiut. Swoją solową działalność rozpoczęła już w 2010 roku. Wydała wtedy mini album Theater Island. Jednak dopiero na nowym krążku możemy usłyszeć w pełni dopracowany materiał. Płyta, stworzona w delikatnym electro-popie, zawiera 13 kompozycji, które zabierają nas w lekką, senną podróż. Często, po przesłuchaniu paru utworów, mamy wrażenie, że Sóley wciągnęła nas do baśni, którą właśnie opowiada.

Album zapowiada kawałek Pretty Face, którego już od paru miesięcy można posłuchać w internecie. Utwór idealnie przedstawia to, co znajdziemy na longplay’u,  który można z powodzeniem określić jako magiczny.

Płyta We Sink jest już dostępna w sklepach. Bardzo nam miło ogłosić, że portal musicis.pl objął to wydawnictwo swoim patronatem.

Nie ma więcej wpisów