W piątek 8 czerwca warszawską Hydrozagadką zawładnął zespół Neo Retros.

Odkąd pojawili się na polskiej scenie, konsekwentnie budują swoją markę. Począwszy od udanego zeszłorocznego debiutu, przez bezkonkurencyjnie wygrane Trendy w ramach Festiwalu TopTrendy 2011, po nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Zespół z powodzeniem koncertuje, szykując się jednocześnie do wydania nowej płyty (premiera planowana jest na jesień br.).

Podczas warszawskiego koncertu usłyszeliśmy praktycznie cały materiał z płyty Listen To Your Leader oraz zwiastujący nowy krążek – singiel Sun Shines On. Na repertuar zespołu składają się akustyczne, melancholijne utwory utrzymane w klimacie lat 50. i 60. oraz energetyczne, momentami popowo-psychodeliczne numery wzbogacone o partie syntetyczne i gitarę elektryczną. Taki też był cały koncert. Świetnie zagrany i dobrze zaśpiewany. Momentami tylko wkradały się fałsze wokalisty, które jednak sprawiały wrażenie „zaplanowanych”.

Całość miała charakter bardzo kameralny, ponieważ publiczność pod względem frekwencji wyjątkowo nie dopisała. Odnieśliśmy jednak wrażenie, że zespołowi zupełnie to nie przeszkadzało. Obie strony bawiły się równie dobrze. Liczymy, że na następne koncerty przyjdą także znajomi znajomych, a „domówkowy” klimat mimo wszystko pozostanie bez zmian.

Nie ma więcej wpisów