W tym roku na Heineken Open’er Festival ponownie będziecie mogli dowiedzieć się, co w modzie piszczy oraz zapoznać się z nowymi trendami i kreacjami, zarówno na co dzień, jak i tymi, które wyrażają bardziej artystyczną wizję postrzegania ubioru. Poznajcie sylwetki projektantów zaproszonych na Fashion Stage:

Anniss Ania Syczewska – projektuje dla kobiet i mężczyzn. Jej twórczość oscyluje wokół rock’n’rollowej i rebelianckiej estetyki. W 2011 roku debiutowała na London Fashion Week.

b-o-l-a – pod tą tajemniczą nazwą kryje się Ola Bajer, która pomysłowo łączy sztukę z modą casualową. Jej najnowsza kolekcja .røk. (dym) zainspirowana została ulotnością materii reprezentowaną przez dym.

Joanna Hawrot – dla niej moda to sztuka. Jej styl wyraża się w przenikaniu futurystycznych i stylizowanych elementów oraz balansowaniu pomiędzy haute couture a prêt-à-porter. Tworzy wizerunek kobiety bezkompromisowo komunikującej się z rzeczywistością za pomocą ubioru.

Jarosław Juźwin – jeśli chcecie wyróżnić się spośród szarych tłumów na ulicy, jego ubrania ready-to-wear są dla Was stworzone. Kolekcja jesień-zima 2012 inspirowana była Skandynawią – renifery, norweskie gwiazdy ożywione kolorami zamienią miasto w świątynię stylu.

Sophie Kula – współpracowała z Moniką Brodką, Rubber Dots i Łąki Łan. Inspiruje się wszystkim co ją otacza. Na Open’erze odbędzie się premiera jej drugiej kolekcji Global Warm, której motywem przewodnim są słowiańskie koronki.

Madox – marka znana ze swoich nietuzinkowych modeli spodni, dzięki którym na pewno zwrócicie na siebie uwagę. Inspiracja – street style.

Dominika Naziębły – laureatka wielu polskich nagród, debiutowała również zagranicą. Najbardziej interesuje ją świadomy design. Wykorzystuje tkaniny ekologiczne, używa upcyclingu i recyclingu, a jej projekty to świeży design z przymrużeniem oka.

Filip Roth – nie tylko projektant, ale również twórca autorskich instalacji i video-instalacji. Debiutował na najważniejszych modowych imprezach w Polsce, a jego film promujący pierwszą kolekcję został pokazany podczas Arts & Fashion Week 2012 w Toronto. Druga kolekcja Filipa Rotha Installing_IDentity ujrzała światło dzienne w maju 2012.

SHE/S A RIOT – niezależna polska marka, która debiutowała dwa lata temu, a już odnosi niebywałe sukcesy. W jej strojach możecie zobaczyć Misię Furtak z tres.b, czy gwiazdy zagraniczne takie jak Austra, Chew Lips czy Little Dragon.

Nie ma więcej wpisów