Z racji tego, że mamy dziś pierwszy dzień lata, proponujemy zestaw utworów, które mogą towarzyszyć Wam przez kolejne, słoneczne i ciepłe miesiące. Oto propozycje redakcji musicis.pl:

 


Metronomy – The Look
Zacznijmy od tego, że palma na okładce The English Riviera sugeruje wakacyjny klimat, a sam tytuł albumu nie mniej kojarzy się z ciepłą porą roku. Syntezatorowy motyw, na którym opiera się piosenka jest najbardziej relaksującym dźwiękiem jaki można sobie wyobrazić, piosenka niesie ze sobą pewną lekkość i świeżość, którą trudno wyrazić słowami, ale też nie można przyporządkować jej do żadnej innej pory roku.

 


The Neighbourhood – Sweater Weather
Lato kojarzone jest zwykle z wakacjami, imprezami, podróżami i dobrą, najlepiej szaloną zabawą. Jednak lato to również czas relaksu, odpoczynku od obowiązków związanych ze szkołą lub pracą. Wszystkim, którzy w ciepłe,słoneczne dni wolą zwolnić tempo, jako muzyczne tło polecamy utwór Sweater Weather grupy The Neighbourhood.

 


Kasia Stankiewicz – Schyłek lata (Remix)
Schyłek to też część lata. Remix jednego z najpopularniejszych singli Kasi Stankiewcz jest doskonałym obrazem letniego chillu. Słuchając tego kawałka, mimo deszczu, możemy poczuć na twarzy ostatnie, ciepłe promienie słońca. Idealny numer na relaks w każdym miejscu na Ziemi.

 


Vampire Weekend – Walcott
Nie za bardzo wychodzi mi wybieranie przeróżnych hitów, bo musiałbym na pierwszym miejscu umieścić kilkaset różnych kompozycji. Jeśli jednak miałbym wskazać coś szczególnego na lato, z pewnością byłby to jeden z utworów Vampire Weekend. Bo jak można oprzeć się szaleńczo rozpędzonym klawiszom Walcott.

 


Fenech-Soler – Lies
Choć od wydania tego kawałka minęły dwa lata, dzięki Fenech-Soler możemy w każdej chwili poczuć się jak na wymarzonych wakacjach. Słuchając go, w pamięci mam gorący, lipcowy dzień i  festiwalowy występ grupy w centrum Londynu. Lies to idealna propozycja nie tylko na pierwszy dzień lata.

 


Passion Pit – Make Light
Zwiewna i energetyczna, od pierwszych dźwięków pozytywnie nastraja. Gdyby podczas wakacji zabrakło słońca, to ta piosenka jest naturalnym źródłem dopaminy, pewnie jeszcze większym aniżeli promienie słoneczne.


Nie ma więcej wpisów