Daughter to londyński zespół, zawdzięczający swój początek wokalistce, Elenie Tonra, która swoją muzyczną przygodę zaczynała solo, a następnie połączyła swoje umiejętności z innymi muzykami, włączając do zespołu gitarzystę (Igor Haefeli) oraz perkusistę (Remi Aquilella).

Daughter, do tej pory, wypromowali dwie EP-ki: His Young Heart (2011) oraz The Wild Youth (2012), na których znajdziecie 8 utworów, cechujących się spokojem i minimalistycznymi dźwiękami. W branży muzycznej oscylują na pograniczu folku, jednak jak przyznaje Elena – sami nie wiedzą, jaką muzykę grają. Nie potrzebują określeń, kierują się tym, co im się w danym momencie podoba – jeśli brzmi dobrze, nagrywają. Stawiają na eksperymenty w tym, co robią, jednak na drastyczne zmiany klimatu się nie zanosi – raczej nie będzie daleko odbiegał od pesymizmu. Wokalistka traktuje swoją muzykę jako terapię, możliwość wyzwolenia własnych emocji, które zdecydowanie potrafi przelać na publikę. Teksty są intrygującje, poruszające, a utwory, w których głos Eleny staję się delikatnym tłem, kołyszą niczym ballady.

Daughter to zespół, który zdecydowanie zasługuje na większą uwagę. Jeśli jeszcze nie znacie żadnego utworu tej grupy, posłuchajcie:

Nie ma więcej wpisów