Flea z Red Hot Chili Peppers szykuje się do wydania solo swojej pierwszej EPki. Już niedługo posłuchamy Helen Burns. Wydawnictwo będzie dostępne w wersji cyfrowej i na winylu. Znajdą się na nim głównie utwory instrumentalne. W jednym z nich gościnie zaśpiewa Patti Smith.

Artysta zapowiedział również, że muzyka z Helen Burns będzie się diametralnie różnić od twórczości zespołu. Jak informuje na swoim profilu na Twitterze:

Większość materiału z tej EPki nagrałem zaraz po tym, jak zakończyliśmy trasę promującą album „Stadium Arcadium”. Muzyka, którą tam znajdziecie nie jest nawet zbliżona do stylu RHCP. Na „Helen Burns” gram m. in. na trąbce, basie, syntezatorze i pianinie. 

Premiera EP-ki już za 2 dni. Artysta zapowiedział, że każdy, kto będzie chciał kupić to wydawnictwo, zapłaci tyle ile będzie chciał. Całość zostanie przeznaczona na rzecz Silverlake Conservatory of Music. Wersja winylowa będzie bardziej ekskluzywna. Na każda kopii znajdzie się własnoręcznym podpis muzyka. Oprócz tego zostanie do niej dołożony fragment struny, na której grał Flea. Za ten zestaw będziemy musieli zapłacić 75 dolarów.

Nie ma więcej wpisów