UNSOUND jest coraz bardziej obfity. Do artystów, których na pewno zobaczymy w Krakowie, dołączają kolejni. A to dopiero trzecie ogłoszenia!

Theo Parrish – pierwszy obrońca i fan winyli. Żywa legenda amerykańskiej sceny house i techno, dzięki Unsound Festival po raz pierwszy przybędzie do Polski. Wszyscy kojarzymy go ze współpracy z Moodymannem przy projekcie 3 Chairs.

Vakula – człowiek z Ukrainy, który szybko zbudował swoją renomę. Muzyka, którą tworzy świetnie wpasowuje się do nowego brzmienia house. Jego 12 calówki w Quintessential, Meakusuma i Firecracker zachwyciły nie tylko deep-housowym brzmieniem, ale i lokalnym sznytem.

Ron Morelli – to nie tylko założyciel brooklyńskiego L.I.E.S., słynącego z surowych brzmień techno i house. To również DJ o umiejętnościach, którego będziemy mogli przekonać się podczas tegorocznego festiwalu.

Slava to rosyjski artysta, pracujący na Brooklynie. Jego imię przynosi powiew przyszłości. EP-ka wydana nakładem wydawnictwa Software, według Boomkat jest jedną z najambitniejszych. Jego nagrania to mutacje footworku, techno i melancholijnych syntezatorowych sampli.

MikeQ jest symbolem tanecznego podziemia NYC i New Jersey. Kingdom miał oko na jego niedawno wydaną EP- kę w Fade To Mind. MikeQ w swoich setach świetnie potrafi oddać moc i niezwykłość ballroom i vogue-house.

Mala z Digital Mystikz wraz z Gillesem Petersonem w 2011 roku wyjechali na Kubę, by nagrywać z tamtejszymi muzykami. Materiał, który tam powstał ma na nowo definiować dub-step i łączyć go z soundsystemowymi korzeniami. To właśnie Mala In Cuba jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów tego roku. Ukaże się we wrześniu nakładem Brownswood-labelu Petersona.

Factory Floor hipnotyzują tanecznymi groove’ami. Mówi się, że są zawzięci, hałaśliwi i dają świetne koncerty. Remixowali ich Optimo, Chris Carter i Stephen Morris (New Order/Joy Division), a Nik Colk nagrała z nimi w tym roku świetnie przyjętą płytę Carter Tutti Void. W sierpniu ukaże się ich nowy singiel, a na całą płytę poczekamy aż do początku przyszłego roku.

Stefan Betke aka pole to stary współpracownik Unsounda. Gościł już w Krakowie, NY, Kijowie i Mińsku. Jego ostatnie wydawnictwa to powrót do oszczędnego, dubowego brzmienia, które kiedyś przyniosło mu sławę.

Niezwykłym wydarzeniem na pewno będzie koncert Demdlike Stare, którzy wystąpią na żywo z muzykami Sinfonietty Cracovii (instrumenty smyczkowe i perkusja). Specjalnie dla festiwalu Unsound powstał program Concealed. Utwory zostały skomponowane z wiolonczelistą Dannym Norburym. Będzie to pierwszy raz, kiedy duet zagra z żywymi instrumentami. Autorem choreografii i oprawy wizualnej jest Michael England, który pracował m.in. dla Leili i Autechre.

Unsound Festival odbędzie się 14-21 października w Krakowie.

Nie ma więcej wpisów