O występie Skalpela na festiwalu Sacrum Profanum wiemy już od dawna, jednak dzisiaj dowiadujemy się, że do line- upu festiwalu dołącza DJ Vadim. Jest on muzycznym innowatorem, który nie daje się zaszufladkować, a przy okazji jest także reżyserem oraz fotografem. Artysta od 1995 roku nagrywa w barwach Ninja Tune, a jego blisko dwudziestoletnia kariera obfituje w podróże po świecie, kończące się często kolaboracjami zarówno z młodymi, wschodzącymi muzykami jak i tymi bardziej znanymi. W tym gronie znaleźli się m.in. Belleruche, DJ Krush, Fat Freddy’s Drop czy Aaron Jerome znany obecnie jako SBTRKT.

Żaden kierunek obrany przez muzykę elektroniczną nie jest mu obcy, próbował już wszystkiego, od house’u przez grime, aż po afrykańskie rytmy. Sam mówi, że dzieli muzykę na dobrą i złą, inne podziały dla niego nie istnieją.

Mimo tylu lat na scenie i tak imponującego dorobku artystycznego, Vadim wciąż poszukuje i wciąż wyprzedza wszystkich innych o krok.

Podczas finałowego koncertu festiwalu, gdzie zostaną zaprezentowane nowe aranżacje utworów Henryka Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego, Witolda Lutosławskiego oraz Wojciecha Kilara, wystąpi silna reprezentacja Ninja Tune, czyli Skalpel, Grasscut, DJ Food, King Cannibal oraz oczywiście DJ Vadim.

Nie ma więcej wpisów