Agencja Go Ahead zaprasza na jedyny polski koncert reaktywowanej w tym roku formacji The Afghan Whigs. Legendarne amerykańskie trio wystąpi 14 sierpnia w warszawskim klubie Palladium.

The Afghan Whigs powstał w 1986 roku, w Cincinnati. Ich debiutancki album, zatytułowany Up in It, ukazał się w 1990 roku nakładem wytwórni Sub Pop. Następnie, dwa lata później, pojawił się drugi, doskonały album Congregation, który umocnił pozycję zespołu na alternatywnej scenie. Kolejne lata kariery przyniosły następne płyty: Gentleman (1993), Black Love (1996), 1965 (1998).

Jak przyznaje Greg Dulli – przez długi czas zapewniał, że nie ma możliwości reaktywacji grupy: Przez wiele lat pytano mnie o możliwość reaktywacji zespołu. Zawsze odpowiadałem, że nie ma takiej możliwości. W końcu sam zadałem sobie pytanie – a dlaczego nie?

I stało się – po kilkunastu latach The Afghan Whigs wracają na scenę. Zagrają między innymi na festiwalach ATP czy Primavera. Polska będzie jednym z nielicznych przystanków na ich europejskiej trasie. Do podstawowego składu zespołu – czyli do Grega Dulli, Johna Curley’a, Ricka McColluma – podczas koncertów dołączą: perkusista Cully Symington (Okkervil River, Gutter Twins) oraz Rick Nelson (Polyphonic Spree, Twilight Singers).

Grupa zapowiedziała, że podczas występów na żywo usłyszymy piosenki ze wszystkich płyt, jak również kilka utworów nigdy dotąd nie wykonywanych na żywo. Tegoroczna trasa wypada w momencie 25. rocznicy pierwszego występu The Afghan Whigs na żywo.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Hortex:Sounds.

 

Kiedy: 14.08 (wtorek)
Gdzie: Warszawa, Palladium (ul. Złota 9)
Start: godz. 19:00
Wstęp: 99 zł / 110 zł

Nie ma więcej wpisów