The Neighbourhood to propozycja prosto z Los Angeles, o której głośniej zrobiło się za sprawą dwóch wypuszczonych na początku roku utworów. Mowa o kompozycjach Sweater Weather i Female Robbery. Osoby regularnie odwiedzające różnego rodzaju blogi poświęcone muzyce, mogą kojarzyć zespół właśnie z tego okresu, z racji dużego zainteresowania jakim formacja cieszyła się w tamtym czasie. W marcu projekt wylądował nawet w czołówce propozycji serwisu The Hype Machine, co może być po części wyznacznikiem popularności i wartości jaką prezentuje zespół.

The Neighbourhood to formacja, w skład której wchodzi piątka przyjaciół. Na ich czele stoi zaledwie dwudziestoletni Jesse James Rutherford, były aktor dziecięcy. Jesse, zanim poświęcił się graniu w The Neighbourhood, próbował swoich sił z mniejszymi sukcesami w kalifornijskim, hip-hopowym projekcie The Good Boys. Ostatecznie założył jednak zespół The Neighbourhood, który muzycznie oscyluje pomiędzy indie, popem a rockiem alternatywnym. Formacja w maju wydała swój pierwszy materiał w postaci EP-ki zatytułowanej I’m Sorry…, na której znalazło się łącznie pięć kompozycji, w tym trzy zupełnie nieznane jeszcze światu utwory. Dokładnie chodzi o Leaving Tonight, Baby Come Home oraz Wires. Dwa wcześniej zaprezentowane światu utwory także znalazły się na EP-ce, z tą jednak różnicą, że kompozycja Female Robbery doczekała się na niej swojej nowej wersji.

I’m Sorry… to świetny materiał z szeregiem bardzo pozytywnych recenzji prosto z najważniejszych portali muzycznych. Nic w tym dziwnego, bo propozycje od The Neighbourhood to mieszanka melodyjnych dźwięków, bardzo dobrze wpadających w ucho. Zespół porównywany jest do Vampire Weekend czy Foster the People. Formacja ma na koncie kilka sukcesów. Complex Magazine nominował młodych Amerykanów do grupy dwudziestu najlepszych, debiutujących w tym roku zespołów, których należy koniecznie wysłuchać. Poza tym, rozgłos o The Neighbourhood zaowocował zbliżająca się, jesienną minitrasą koncertową, na której zespół będzie supportował The Temper Trap.

Jeżeli macie ochotę poświęcić odrobinę swojego czasu projektowi The Neighbourhood, zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony zespołu, gdzie można pobrać za darmo ich debiutancki materiał.

Nie ma więcej wpisów