Niewątpliwie miniony tydzień obficie obdarzył nas muzycznymi wrażeniami. A wszystko to, co nie często ma miejsce, za sprawą polskich wykonawców.  Na dwie godziny przed rozpoczęciem zrelacjonowanego przez nas, poznańskiego koncertu Kari Amirian, Ministerstwo Dźwięku uraczyło nas na antenie programu Czwórki, transmisją koncertu Coldair.

Tobiasz Biliński (ojciec założyciel projektu i nierzadko jego jedyny egzekutor) mimo młodego wieku od lat związany jest z rodzimą sceną niezależną. Umiejętnie łączy tradycyjny amerykański folk z elementami awangardy i popu, tworząc doskonałą kompozycyjnie melodyjną całość. W Czwórce zaprezentował materiał z najnowszej, drugiej w solowym dorobku artysty, płyty Far South ze znanymi szerszej publiczności Together/Alone i I Won’t Stay Up. A wszystko to w doborowym towarzystwie kystowego kolegi – Adama Byczkowskiego, Igora Nikiforowa, Tomasza Dworakowskiego oraz Maurycego Idzikowskiego.

Jeżeli przegapiliście transmisję lub chcielibyście przeżyć koncert raz jeszcze, nagranie występu dostępne jest do odsłuchu na stronie Czwórki.

 

Nie ma więcej wpisów