Amerykańska formacja At The Drive-In zagrała swój pierwszy koncert w Wielkiej Brytanii od ponad 11 lat. Muzycy z Teksasu wykonali na Reading Festival trzynaście piosenek w tym utwór brytyjskiej grupy The Smiths. That Joke Isn’t Funny Anymore, pochodzący z drugiego studyjnego krążka Anglików – Meat Is Murder wydanego w 1985 roku, połączyli ze swoim kawałkiem Catacombs.

Podczas występu na Reading zespół skupił się na utworach z ich przełomowego, trzeciego albumu: Relationship of Command z 2000 roku. Publiczność mogła posłuchać aż ośmiu piosenek z tego krążka. Zabrzmiały również nagrania wydanego rok wcześniej Vaya EP.

At The Drive-In to amerykańska grupa muzyczna założona w 1993 roku przez gitarzystę Jima Ward’a i wokalistę Cedrica Bixlera Zavale.  W latach 90. XX wieku znani jako jedna z najbardziej wpływowych zespołów sceny post-hardcore. Po rozpadzie w 2001 roku, Bixler-Zavala i Rodriguez-Lopez założyli formację The Mars Volta. Natomiast Jim Ward, Paul Hinojos i Tony Hajjar grupę Sparta. Na początku tego roku zespół wznowił działalność i rozpoczął pracę nad nowym materiałem.

 

Nie ma więcej wpisów