Coldplay nie pojawili się podczas obu ceremonii XXX Olimpiady w Londynie, wystąpią jednak na zamknięciu tegorocznej Paraolimpiady. Impreza została nazwana Festival of Flame i odbędzie się 09.09. Mimo, że wszelkie szczegóły zostały objęte tajemnicą, to Brytyjczycy już potwierdzili swój udział. Na scenie Stadionu Olimpijskiego w Londynie pojawi się także Rihanna. Dlatego brytyjska prasa aż huczy od spekulacji, jakoby artyści mieli razem wykonać swój utwór Princess of China, który nagrali w ubiegłym roku.

Oprócz tego setki wykonawców w całej Wielkiej Brytanii jednocześnie zaśpiewa hit Viva La Vida. Ten Bandstand Marathon ma pokazać różne gusta i style muzyczne, które możemy spotkać na Wyspach. Utwór będzie można usłyszeć m.in. w Inverness, gdzie wykona go 91-letni piosenkarz. Oprócz tego zabrzmi na scenie w Stourbridge, West Midlands. Tam Viva La Vida zagra stuosobowy zespół ukulele. Frontman zespołu – Chris Martin powiedział, że ten event to ogromny zaszczyt dla całego zespołu.

Coldplay ma teraz objazdówkę po obiektach, które zostały wybudowane na tegoroczne imprezy sportowe. Dokładnie 10 dni po zamknięciu Paraolimpiady, Brytyjczycy wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety na ten koncert są cały czas dostępne w sprzedaży.

Nie ma więcej wpisów