Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych zespołów rockowych pracuje w studio, jak poinformował nas Mick Jagger na swoim Twitterze. Tym samym pojawiły się plotki o nowym albumie, jednak Keith Richards zdementował te rewelacje na łamach Rolling Stone, mówiąc: Jest to bardziej jak granie w garażu, ćwiczenie starego materiału, aniżeli praca nad nowym wydawnictwem.

Aktywność zespołu w paryskim studio Guillaume Tell potwierdzają więc doniesienia, że muzycy obchodzący 50-lecie istnienia zespołu, wrócą na trasę koncertową jeszcze w tym roku. Zapytany przez Evening Standard o to, kiedy zespół zobaczymy na scenie, Mick odparł krótko: Tej jesieni.

Przy okazji otwarcia wystawy fotograficznej poświęconej jubileuszowi zespołu w londyńskim Somerset House, dodał: Na pewno zobaczycie nas już niedługo. Cieszymy się, że jesteśmy znowu razem, mamy tyle wspólnych wspomnień. Nie mogę uwierzyć, że to już 50 lat odkąd gramy razem i spędzamy ze sobą czas.

Oprócz zaprezentowanego w zeszłym miesiącu jubileuszowego logo i wydawnictwa dokumentalnego, grupa przygotowała niespodziankę na swoją rocznicę, którą – jak zapewniają – poznamy niedługo. Zespół poinformował także, iż wspomniane wydawnictwo nosi tytuł Charlie Is My Darling – Ireland 1965 i będzie miało swoją premierę podczas New York Film Festival, 29 września.

Nie ma więcej wpisów