Industrialny wystrój klubu 1500m2 czyni go wymarzoną miejscówką na imprezy techno, dlatego już 7 września główną scenę klubu wypełni minimalne granie najwyższej jakości, którego dostarczy zaproszony na tę noc członek kolektywu Sandwell District – Dave Sumner, znany przede wszystkim jako Function.

Function to osoba niezwykle zasłużona dla undergroundowej sceny techno Stanów Zjednoczonych. Do muzyki elektronicznej we wczesnych latach 90. przyciągnęły go sety Jeffa Millsa w legendarnym klubie Limelight, gdzie wkrótce później sam został rezydentem i aktywnym promotorem. Przełomowym rokiem w karierze Functiona był rok 1996, w którym wydał serię EPek. Następnie ruszył z własną wytwórnią (Infrastructure), której kilka lat działalności przyniosło efekt w postaci 10 płyt autorstwa zarówno samego Dave’a, jak i kilku innych artystów (m. in. Oscara Mulero, 65d Mavericks, Bena Simsa czy Sleeparchive).

Techno proponowane przez Dave’a to odwołanie do korzeni gatunku – surowy i konsekwentny minimalizm, otoczony aurą tajemnicy i niedopowiedzenia. Lista artystów, z którymi przyszło mu współpracować jest również pokaźna, co dorobek solowy – Juan Atkins, Miss Kittin & The Hacker czy Greg Tresher.

To nie koniec niespodzianek. Obok wyżej wspomnianego Dave’a Sumnera aka Function, pojawi się również Tom Encore, który znany jest warszawskiej publiczności głównie z szeroko pojętej muzyki bassowej. W tym roku, w jego imprezowym kalendarzu, poza Original Source Up to Date, znalazł się Glade Festival w Wielkiej Brytanii. Co więcej, zagrają także Dtekk, BSHOSA, Essence, Gem i inni.

Kiedy: 7.09 (piątek)
Gdzie:
Warszawa, klub 1500m2 (ul. Solec 18)
Wstęp:
20/25 PLN
Start: 23:00

Nie ma więcej wpisów