2   +   3   =  

Mary Komasa to jedna z tych artystek, która urodziła się z zacięciem do tworzenia muzyki. Można spokojnie powiedzieć, że ma tzw. naturalny dar, a co ważniejsze – potrafi go wykorzystać. Pochodzi z rodziny, w której wyraźnie widać, że sztuka i kultura pojawiały się na co dzień. Jej brat – Jan – to przecież bardzo istotna postać młodego pokolenia w polskim kinie po nakręceniu rewelacyjnej Sali samobójców. Sama Mary w pewnym stopniu również związała się z kinem, ale o tym trochę więcej za moment.

Muzyczna droga tej młodej wokalistki i multiinstrumentalistki kształtuje się od jej wczesnych lat. Już jako sześciolatka zaczęła uczęszczać do warszawskiej szkoły muzycznej. Następne było liceum i klasa o profilu organowym. Właśnie w tym czasie u Mary pojawiły się pierwsze fascynacje operą, które postanowiła rozwijać, pobierając lekcje śpiewu. Jej zainteresowania kierują się w stronę marzeń o zastaniu śpiewaczką operową. To jednak nie wszystko, czemu Mary się poświęca – jej wyjątkowy talent pozwala również na naukę gry na fortepianie i klawesynie.

Po przeprowadzce do Paryża poznała tamtejszą cyganerię i zaczęła się obracać w jej środowisku, dodatkowo wiążąc się ze światem mody. Współpracuje z domem Rue du Mail i całkiem dobrze sprawdza się jako modelka. Kolejne miejsce w jej życiu to Berlin, w którym mieszka do dziś i w którym poświęca się już w pełni muzyce.

Mary, wspólnie z mężem Antonim Komasa-Łazarkiewiczem, ma na koncie pracę przy soundtrackach do filmów Janosik. Prawdziwa historia, Powrócić w twe ramiona oraz serialu Głęboka woda. Najbardziej znany utwór piosenkarki – I Bugged Your Brain – możecie usłyszeć na tym ostatnim. Chodzą słuchy, że wokalistka – przy wsparciu męża – szykuje autorski debiut.

Ta drobna dziewczyna dysponuje zaskakującym i bardzo wyrazistym głosem, jednocześnie pełnym wrażliwości. Jej brzmienie oparte jest przede wszystkim na budowaniu emocji w swoich utworach, co tworzy piękny efekt końcowy. Najlepiej czuje się w dream popie, wyraźnie szukając inspiracji wokalnych wśród swoich idoli z lat 60. W swoją karierę wkłada wiele pracy, co słychać w jej piosenkach. Mieszkając w Berlinie, obraca się wśród tamtejszych artystów i czerpie garściami z tamtejszego życia kulturalnego. Jej ostatni głośny występ w Polsce odbył się na festiwalu Nowe Horyzonty.

Nie ma więcej wpisów