Fuka Lata to warszawski duet, który tworzą LeeDVD oraz Mito Day. Ona jest wokalistką, autorką muzyki i tekstów. On odpowiedzialny jest za efekty, syntezatory i gitarowe brzmienia. Sami nazywają siebie urzędnikami nieistniejących państw policyjnych, dealerami rozkosznych snów i wspomnień. Brzmienie zespołu to intensywny bit, liryczny wokal, analogowe synthy, transowy i taneczny charakter utworów. Wydali dwa albumy: Other Sides (2011) oraz Saturn Melancholia (2012). Dużo koncertują zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

We wrześniu zagrają na festiwalu POP Montreal. Zostali wybrani przez kuratorkę tegoż wydarzenia, która wyłowiła ich spośród wielu zespołów występujących podczas Green ZOO Festival. To zaproszenie jest dużym wyróżnieniem dla zespołu, bowiem POP Montreal to międzynarodowy festiwal muzyki niezależnej, na którym występują wielkie nazwiska i wschodzące gwiazdy. Kanadyjska impreza jest – dla muzyków i artystów, fanów, krytyków, wytwórni płytowych i przemysłu muzycznego – jedynym północno-amerykańskim festiwalem, który dynamicznie i silnie przedstawia nowe, nadchodzące pokolenia talentów muzycznych i niezależnych form sztuki. Każdego roku – przez pięć dni – festiwal gromadzi ponad 600 artystów i 50-tysięczną publiczność.

W trakcie tegorocznej edycji POP Montreal, Fuka Lata zagrają dwa koncerty, podczas których zaprezentują swój najnowszy, jeszcze niewydany materiał. Gratulujemy im tego wyróżnienia, życzymy powodzenia w Kanadzie, jak również kolejnych sukcesów.

Nie ma więcej wpisów