Po występie kolektywu Major Lazer na tegorocznej edycji Open’er Festival przyszedł czas na powtórkę z rozrywki, tym razem w wydaniu klubowym. Już 15 września w warszawskim 1500m2 wystąpi połówka Major Lazer, czyli The Jillionaire.

Major Lazer to projekt muzyczny założony przez dwójkę DJów znanych niegdyś jako Diplo i Switch. Ich duet powstał po wspólnej współpracy z M.I.A., a ich pierwszy album Guns Don’t Kill People… Lazers Do ukazał się w 2009 roku i zawierał gościnne wokale takich artystów jak Santigold, Vybz Kartel, Ward 21, Busy Signal, Nina Sky, Amanda Blank czy Mr. Vegas. W 2010 pojawił się mixtape zatytułowany Lazerproof, który powstał w kolaboracji z La Roux. Jeszcze w tym samym roku wydany został minialbum Lazers Never Die. Rok później światło dzienne ujrzała kolejna EPka – Original Don.

W 2011 roku drogi producentów się rozeszły. Miejsce Switcha zastąpił pochodzący z Ameryki Środkowej – Chris Leacock a.k.a. The Jillionaire. W 2012 roku duet Major Lazer rozpoczął współpracę ze Snoop Doggiem nad jego nowym reggae projektem – Snoop Lion. Obecnie trwają również prace nad krążkiem Major Lazer Frees the Universe, którego premierę zapowiedziano na jesień. Wiedząc, kto jest zamieszany w powstanie albumu (m. in. Tiga, Flux Pavilion, Bruno Mars, Wyclef Jean, Shaggy) i znając już pierwszy utwór (Get Free), możemy mieć pewność, że The Jillionaire wrześniowym DJ SETem zaprezentuje świetne dźwięki.

 

Kiedy: 15.09 (sobota)
Gdzie:
Warszawa, klub 1500m2 (ul. Solec 18)
Wstęp:
20/25 PLN
Start: 22:00

Nie ma więcej wpisów