Część formacji Sistars, Pinnawela a teraz Rita Pax. Najnowszy projekt Pauliny Przybysz o  takiej właśnie nazwie będzie miał swoją premierę 7 września podczas czterodniowego festiwalu Kocham Katowice – Urodziny Miasta. Przez ostatni rok u Pauliny nazbierało się kilka kompozycji. Pisane w naturalny sposób, przy domowym pianinie Legnica, z wykorzystaniem wiolonczeli produkcji radzieckiej, zabawek, szklanek, długopisów i innych przedmiotów codziennego użytku, zastosowanych w charakterze instrumentów perkusyjnych, nabrały intymnego charakteru i domowego brzmienia. Jak mówi sama artystka, są to utwory tworzone jako swego rodzaju detox od midi i produkcyjnego podejścia do muzyki.

Członkami Rita Pax są muzycy, z którymi wokalistka zna się od dzieciństwa i dotychczas nie miała okazji współpracować. Są to: Katarzyna Piszek (Monika Brodka, Poke, Karolina Kozak, Ania Dąbrowska), Piotr Zalewski (Alters, Excessive Machine), Paweł Zalewski (Alters, Excessive Machine) oraz Remek Zawadzki (Afro Kolektyw, Excessive Machine, Newest Zealand, Dagadana, Emma Dax).

Oprócz działalności w projekcie Rita Pax, Paulina wraz z grupą Sistars wróciła do studia. Z niecierpliwością oczekujemy powrotu sióstr Przybysz na polską scenę muzyczną!

Nie ma więcej wpisów