Trzeci dzień festiwalu Sacrum Profanum upłynie pod znakiem utworów Marcina Stańczyka, niezwykle utalentowanego i uznanego na świecie polskiego kompozytora. Jego utwory wykonywane były zarówno w Polsce, jak i za granicą: w Rotterdamie, Rzymie czy Paryżu przez wiele zespołów mających w swoim repertuarze muzykę klasyczną.

Tym razem jego kompozycje wziął na warsztat Bang on a Can All-Stars z Nowego Jorku, znany z ultradynamicznych koncertów, które postawiły pod znakiem zapytania definicję tego, czym jest dzisiaj występ live. Zespół swobodnie przekracza muzyczne granice pomiędzy klasyką, jazzem, rockiem, a nawet muzyką eksperymentalną.

Podczas koncertu monograficznego wykonanych zostanie 5 utworów, które w większości zabrzmią  w Polsce premierowo: Afterimages (kontrabas okraszony elektroniką), Laterna (klarnet, fortepian, perkusja i infradźwięki), Nibiru (w nowej wersji), Mosaique (wiolonczela z dozą elektroniki), a także Geysir, przy współpracy z DJ’ejem i producentem muzycznym Envee’m (kolektyw Niewinni Czarodzieje), który również pojawi się na scenie.

Kiedy: 11.09 (wtorek)
Gdzie: Teatr Łaźnia Nowa
Start: 20:00
Wstęp: 35/50 PLN

Nie ma więcej wpisów