Wrocławskie trio Dead Snow Monster już 03.10 wyda swój debiutancki krążek. Album I Wanted To See A Monster będzie zawierał aż 16 utworów. Płyta ukaże się z ramienia Vintage Records a jej producentem jest Szymon Swoboda. Krążek promuje kawałek Day After Day, do którego muzycy stworzyli video nakręcone tylko i wyłącznie za pomocą kamer umieszczonych z telefonach komórkowych.

Grupa powstała w grudniu 2009 roku a jej znakiem rozpoznawczym jest minimalistyczna forma, brudne garażowe brzmienie i mnóstwo energii na scenie. Potwory mają na swoim koncie dwie EP-ki jednak na szczególną uwagę zasługuje druga, której okładka jest robiona własnoręcznie przez członków zespołu, co za tym idzie – nie są one jednakowe. Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową. W 2010 roku pojawili się na największym w Polsce festiwalu – Heineken Opener Festival w Gdyni.

Zaraz po ukazaniu się debiutu muzycy wyruszają w kolejną trasę koncertową, którą rozpoczynają w rodzimym Wrocławiu. Następnie odwiedzą między innymi Warszawę, Poznań, Toruń i Szczecin.

Nie ma więcej wpisów