Jedenaście lat – tyle wszyscy fani  Coldplay musieli czekać na pierwszy występ ich zespołu w naszym kraju. Przez ponad dekadę formacja bardzo szybko wyrobiła sobie status absolutnej gwiazdy muzyki i z takim też statusem przyjechała na Heineken Open’er Festival. Organizator podczas zeszłorocznej edycji koncertu zespołu Chrisa Martina , frekwencję ocenił na 60 tysięcy festiwalowiczów. Chris Martin wraz z kolegami rozgrzali wówczas widownię do czerwoności. Setlista składała się głównie z ich największych hitów, takich jak Yellow, Clocks czy Viva La Vida, lecz zaprezentowane zostały również ich najnowsze utwóry. Lider zespołu był pod wrażeniem polskiej publiczności i tego, jak zostali przyjęci. Zdziwił go jedynie fakt, że był to pierwszy ich koncert w naszym kraju, lecz – jak sam później dodał – nie ostatni. Minęło zaledwie kilka miesięcy i wszyscy zainteresowani mogli się przekonać, jak wiarygodny i konsekwentny w swoich słowach jest Chris Martin. W sieci bowiem pojawiły się informacje o kolejnym występie zespołu.

Wszyscy doskonale wiemy, że to co zdarza się wielu artystom powiedzieć na scenie, niekoniecznie jest prawdziwe. Wielu z was zdziwi zatem fakt, że możliwość ponownego zobaczenia Coldplay na żywo, jest również dużą zasługą samych członków zespołu. Chris Martin miał bowiem żal do swoich menadżerów, że ukrywali przed nim tak wspaniałą publiczność i sam naciskał na nich, by ponownie mogli pojawić się w Polsce.

Menadżerzy posłuchali i Live Nation wspólnie z Alter Artem zorganizują koncert na warszawskim Stadionie Narodowym.Wydarzenie odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszą płytę zatytułowaną Mylo Xyloto.  Tak jak w przypadku Viva la Vida or Death and All His Friends, w studio razem z zespołem pojawił się legendarny producent Brian Eno. Mylo Xyloto to pierwszy koncepcyjny album w dorobku grupy posiadający historię miłosną z happy-endem – co wyraźnie podkreślają muzycy. Jako swoje inspiracje przy tworzeniu podali amerykański serial The Wire, antynazistowski ruch Białej Róży oraz old schoolowe graffiti, które wszechobecne jest w scenografiach koncertowych i prezencji zespołu we wszystkich materiałach dotyczących Mylo Xyloto.

Album ukazał się 24.10.2011 r. i w ciągu miesiąca trafił do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii, z wynikiem prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy i bardzo szybko pokrył się platyną w wielu krajach.

Jako support wystąpią Marina and the Diamonds oraz Charli XCX, która ogłoszona została po anulowaniu wszystkich europejskich koncertów Franka Oceana.

Jak zapewnia jeden z organizatorów – Mikołaj Ziółkowski – koncert zespołu Coldplay będzie największym koncertem tego roku w Polsce pod względem liczby publiczności. Wyjątkowości temu wydarzeniu dodadzą z pewnością specjalne opaski, tzw. Xylobandy, które rozdawane są przed każdym występem Coldplay. Opaski te sterowane są radiowo i są częścią widowiska.

Nie ma więcej wpisów