Londyńska XIV Paraolimpiada została uroczyście zakończona pod hasłem Festiwal Płomienia. W obecności 80 tys. widzów znicz na Stadionie Olimpijskim został wygaszony, a całość uświetnił koncert grupy Coldplay, którym na scenie towarzyszyła Rihanna i Jay-Z.

W porównaniu do zamknięcia Olimpiady, występy muzyczne na Paraolimpiadzie nie skupiały się głównie na muzyce brytyjskiej, lecz popularnej. Dyrektor artystyczny i choreograf Kim Gavin dał duże pole do popisu grupie Chrisa Martina, w związku z czym mieliśmy okazję podziwiać aż 16 utworów wykonywanych na żywo. Zaczęło się od Life In Technicolor II oraz Politik w zaskakującej aranżacji. Zespół bowiem wspomagany był przez brytyjską orkiestrę złożoną z 17 niepełnosprawnych artystów pod kierownictwem Charlesa Hazlewooda. Wśród nich znalazł się również jednoręki pianista – Nicholas McCarthy. Smyczki zabrzmiały przy wykonywaniu Strawberry Swing, Willa Championa podczas God Put a Smile Upon Your Face na perkusji wspomagał angielski muzyk rockowy – Mat Fraser, a Viva la Vida wzbudził ogromny aplauz widowni. Przy Princess of China nie mogło zabraknąć Rihanny, która udzielała się dodatkowo wokalnie przy coverze We Found Love. Na encorze, do wokalistki i Coldplay dołączył Jay-Z – prywatnie przyjaciel Chrisa Martina. Wykonali oni wspólnie utwór  Run This Town z przedostatniej płyty rapera , a sam Jay-Z wspomógł jeszcze wokalnie Chrisa przy hicie Paradise, śpiewając część jego partii.

Aspektami artystycznymi zajęła się Misty Buckley, ta sama osoba która odpowiedzialna była za niesamowitą oprawę koncertu Coldplay podczas Glastonbury Festival 2011.

Frontman zespołu ich występ określił jako jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznej kariery. Grupa za swój występ otrzymała symbolicznego funta.

Nie ma więcej wpisów