Poznaliśmy ostatnią zagraniczną gwiazdę październikowej imprezy w Soho Factory. Do line upu dołączyła Nina Kraviz. Ta urodzona na Syberii DJka szturmem zdobyła serca słuchaczy tech house’u. Jej pierwszy singiel Amok, który nagrała wraz z Andrieshem oraz Stas Crossem jako Myspacerocket, ukazał się w wytwórni Grega Wilsona – B77. W 2009 roku artystka związała się z labelem Underground Quality, który wydał jej debiutancką solową EPkę First Time. Jeszcze w tym samym roku Kraviz wydała dwa kolejne single – przełomowy Pain in the Ass dla Rekids oraz nagrany wraz z Efdeminem Hotter Than July/Sun. Od tego czasu Nina regularnie występuje w najsławniejszych klubach na całym świecie jak londyński fabriclondon czy berliński Berghain/Panorama Bar. Rok 2010 przyniósł kolejne produkcje w kolaboracji z takimi gwiazdami jak Portable aka Bodycode czy też Sascha Funke.

W lutym 2012 ukazał się jej debiutancki album zatytułowany po prostu Nina Kraviz, który na długo przed premierą stała się sensacją rok. Płyta promuje hit Ghetto Kraviz. W maju ukazał się jej pierwszy, rewelacyjny Essential Mix nagrany dla BBC 1.

Oprócz Niny na FreeFormFestival usłyszymy m.in. Digitalism, Leftfield, Toddla T, Little Boots czy Delphic. Wszystko w dniach 12 i 13 października w Soho Factory w Warszawie.

Nie ma więcej wpisów