Dominic Lord to 19-letni, obiecujący raper prosto z Harlemu, czyli czarnego serca Nowego Yorku. Na swoim koncie ma na razie niewiele, ale EP-ka Fashion Show, którą niedawno wydał, odbiła się szerokim echem w hip-hopowym światku. Dominic do współpracy przy jej tworzeniu zwerbował sławnych producentów, takich jak: Stargate (Rihanna, Beyonce), Benny Blanco (Wiz Khalifa) i Hudson Mohawke, a przy remiksie Pierce kooperował z Pusha T.

Lord to nie tylko raper. Przedtem zajmował się projektowaniem i modą, ale nie chce dłużej się na niej koncentrować, bo jak mówi, to dla niego za łatwe. Mimo tego, jego klip do Pierce bardziej przypomina spot z Fashion TV, niż hip-hopowy teledysk, a muzycznie zamiast zachwycać się gigantami rapu ze swojej dzielnicy, Dominic woli rozpływać się nad Grimes. Może dlatego jego muzyka w żadnym wypadku nie wpisuje się w powszechnie rozumianą definicję gatunku. Lord nie skupia się na tradycyjnym podejściu do rapu, woli romansować z elektroniką, przez co tworzy coś w stylu jego soft odmiany.

Jeśli lubicie pretty motherfuckers w stylu A$AP Rocky, Drake’a czy Tyler, the Creator to Dominic Lord na pewno zasługuje na Waszą uwagę i śledzenie jego dalszych muzycznych poczynań.

Nie ma więcej wpisów