Czy – jak mówi tytuł jednej z piosenek Junior Boys – jest to pożegnanie? 12 września w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia zespół zagrał ostatni koncert w Polsce i jeden ze swoich ostatnich przed zaplanowaną przerwą. Czyżby zatem nieprzypadkowo Kanadyjczycy zaczęli swój występ właśnie od piosenki So This Is Goodbye? Choć oficjalnie grupa udaje się na zasłużony odpoczynek, mniej oficjalnie mówi się o stałym rozpadzie.  Może to jednak tylko pogłoski? Jak przyznał w wywiadzie dla nas lider zespołu – Jeremy Greenspan – żadnej przerwy nie ma.

Junior Boys uwielbiają polskie koncerty i zawsze chętnie tutaj wracają. Ponoć nie planowali tego występu, ale poproszeni o niego kilka tygodni temu, zgodzili się uwzględnić Warszawę  w swoim koncertowym rozkładzie. Dodajmy, bardzo wyczerpującej trasie, gdyż w ciągu pięciu dni dają występy w pięciu europejskich miastach.

To nie przypadek, że klub 1500m2 do wynajęcia był wypełniony po brzegi. Jeremy Greenspan oraz Matt Didemus za każdym razem dają niesamowite koncerty. Tym razem nie mogło być inaczej. Według planu koncert miał wystartować o 21:30, zaczął się jednak z półgodzinnym opóźnieniem i trwał nieco ponad godzinę. Panowie zaczęli występ od dwóch utworów ze swojej drugiej płyty. Jak już wspomniano, jako pierwsze mogliśmy usłyszeć klimatyczne So This Is Goodbye, a następnie Count Souvenir. Później przeplatali już kawałki nowsze, z ostatniego albumu It’s All True (m.in. Itchy Fingers, You’ll Improve Me), z tymi starszymi (Work, In The Morning), jak i najstarszymi z debiutanckiego Last Exit. Z tej płyty mogliśmy usłyszeć m.in. Bellona czy Teach Me How To Fight. W sumie zagrali 11 utworów, plus na specjalne życzenie, tudzież żądanie publiczności, wyszli jeszcze raz, grając na bis Banana Ripple.

Choć na zewnątrz panowała ponura aura, w ten środowy wieczór warszawski klub stanowił opozycję do deszczowej pogody i za sprawą Junior Boys stało się enklawą pozytywnej energii.  Mimo iż, ze względu na przerwę Kanadyjczyków od grania, koncert ten miał słodko-gorzki posmak. Pozostaje wierzyć, że stan ten nie potrwa długo i grupa ponownie zawita do naszego kraju.

Setlista:
1. So This Is Goodbye
2. Court Souvenir
3. Bits & Pieces
4. Bellona
5. Itchy Fingers
6. You’ll Improve Me
7. Teach Me How to Fight
8. Don’t You Know Anything
9. Double Shadow
10. In The Morning
11. Work
12. Banana Ripple

Nie ma więcej wpisów