Fair Weather Friends – nazwa, która w polskim świecie muzycznym od niedawna jest używana z niebywałą częstotliwością. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się męski kwartet pochodzący z Czeladzi. Chłopaki stworzyli zespół w 2011 roku, a więc ich historia dopiero się zaczyna. Grupę tworzą: Maciek Bywalec (perkusja, pady perkusyjne), Paweł Cyz (gitara basowa, instrumenty klawiszowe), Mateusz Zegan (gitara) i Michał Maślak (wokal, gitara).

Po zagraniu kilku koncertów, już udało im się pozyskać wsparcie i w tym roku wydali swoją debiutancką EP-kę: Eclectic Pixels, na której znajdują się cztery utwory. Po zaledwie trzech miesiącach od wydania tego materiału grupa została zaproszona na Open’era i zagrała jeden z lepszych koncertów na Talent Stage. Singiel Fortune Player doczekał się teledysku oraz umieszczony został w spocie promującym Coke Live Music Festival, na którym grupa również wystąpiła. Teraz regularnie już goszczą w polskich stacjach radiowych.

Jak sami mówią inspirują się współczesną elektroniką i muzyką taneczną lat 70. i 80. Co z tego wynika? Możecie posłuchać już teraz, a płytę w formie fizycznej zakupić przez stronę internetową zespołu.

Nie ma więcej wpisów