Brytyjska formacja New Order potwierdziła, że prace nad nowym albumem rozpoczną się w przyszłym roku.

Zespół, który był jednym z headlinerów tegorocznej edycji Open’er Festival, lato spędził w trasie koncertowej po Europie. Wokalista i frontman zespołu, Bernard Sumner, przyznał w jednym z wywiadów, że trasa ta przekonała ich do stworzenia czegoś nowego: Będąc w trasie, widząc, jak ludzie bawią się przy naszej muzyce, przekonaliśmy się, że chcą czegoś nowego i chcemy im to dać.

W rozmowie z BBC 6 Music, zapytany o przyszłość zespołu, Sumner odpowiedział: W październiku kończymy trasę, następnie mamy wolny listopad. Po świętach spotkamy się, by rozpocząć pracę nad nagraniami.

Wokalista odniósł się również do decyzji zespołu o nowych aranżacjach starszych utworów, mówiąc, że starają się, by ich piosenki brzmiały cały czas świeżo: Aktualizujemy nasze utwory. Gdy któryś z nich zacznie brzmieć staro, zrobimy jego remix i dodamy świeższe brzmienia.

Ostatnim albumem studyjnym zespołu pozostaje Waiting for the Sirens’ Call, wydany w 2005 roku. Było to ósme wydawnictwo zamykające dorobek artystyczny brytyjskiej grupy.

Nie ma więcej wpisów