Już w najbliższy piątek na wielkopolską ziemię przybędą bracia z gór. Bynajmniej, nie będą to występy zespołów folklorystycznych, ale koncert jednego człowieka (oczywiście z towarzyszącą mu ekipą), który rozgrzeje klubowy parkiet poznańskiego SQ. Mateusz Górny, czyli Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia współczesnej muzyki elektronicznej, dubstepu i dnb z tradycyjnym góralskim brzmieniem. Z pewnością wpływ na takie ukierunkowanie jego twórczości ma fakt, że artysta pochodzi z Bielska-Białej, czyli od zawsze otoczony był górami.

Miłością do szeroko pojętej elektroniki zapałał w latach 90-tych. Był współzałożycielem projektu Psio Crew, z którym wydał album Szumi Jawor Soundsystem. Grupę opuścił w 2008 roku i rozpoczął własne poszukiwania dźwięków. W kwietniu 2011 nakładem SP Records wydał swój debiutancki album Ethno Elektro, który zdobył świetne recenzje i uznanie, a kluby z każdym następnym koncertem wypełniały się fanami. Dziś praktycznie pękają w szwach, bo występy Goorala to niesamowite przeżycia, pełne energii i szaleństwa. Podczas koncertów artyście towarzyszą m.in. Anna Wiosna Rogowska na wokalu, a góralskiego głosu użycza Maciej Kamer Szymonowicz.

Na poznańskim występie nie zabraknie utworów z nadchodzącej, drugiej płyty Goorala, której premiera przewidywana jest na grudzień, Pod koniec sierpnia ukazał się teledysk do pochodzącej z niego piosenki Pod jaworem (Scapegoat).

Jeśli ktoś z Was ma ochotę poczuć góralski klimat na nizinach, śpiewając największy przebój Goorala, czyli Karczmareczkę, to jak sam artysta mówi: pytomy piyknie!

Kiedy: 21.09 (piątek)
Gdzie: Poznań, SQ (Półwiejska 42)
Wstęp: przedsprzedaż do 20.09 25 PLN / w dniu imprezy 29 PLN
Start: 22:00

Nie ma więcej wpisów