W życiu każdego człowieka przychodzi czas na podsumowania. Muzycy najczęściej wydają wówczas albumy ze swoimi największymi przebojami lub nigdy nie publikowanymi utworami. Zdarza się jednak, że piszą książki. Na czystych kartkach spisują własne życie, by podzielić się nim z całym światem. Tak też uczyniła legenda punk rocka – Patti Smith. Jej książka Poniedziałkowe dzieci, która na świecie już zyskała miano bestselleru, została nagrodzona National Book Award, wczoraj miała w Polsce swoją premierę.

Na prawie trzystu stronach polskiej wersji znajdziemy historię wielkiej miłości Patti i Roberta Mapplethorpe’a, ich niezwykłej relacji opartej na wzajemnej trosce, poświęceniu i zrozumieniu, a także ich drogi do twórczego spełnienia. Ta książka jest osobistym pożegnaniem artystki z najważniejszą dla niej osobą, ale również opisem nowojorskiej bohemy przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, i realiów artystycznego życia w tym wielkim mieście, któremu artystka składa hołd.

Poniedziałkowe dzieci to książka o tym, jak zachować w sobie dziecko, jak dążyć do spełnienia swoich marzeń i w świetle różnych zdarzeń nie stracić tego, co dla nas najważniejsze. Niech zatem będzie inspiracją.

Nie ma więcej wpisów