Dobre wieści płyną z obozu Deftones. Zespół poinformował, że szykuje nowe wydawnictwo, które ma być naturalną kontynuacją albumu Diamond Eyes, wydanego dwa lata temu. Frontman zespołu – komentując nowy krążek – potwierdził, że będzie to dzieło wyważone: Nie będzie ani za wolno, ani za szybko, choć nadal dynamicznie. Jesteśmy ostrą kapelą i w niektórych piosenkach jest sporo agresji, ale równoważy ją kojący element słyszalny w pozostałych nagraniach.

Fani zostali zasypani sporą ilością informacji. Znamy tytuł – Koi No Yokan – i okładkę. Wiemy, że na albumie znajdzie się 11 kompozycji, a pierwszy singiel już jest do odsłuchu. Produkcją zajął się Nick Raskulinecz, który ma za sobą współpracę m.in. z Foo Fighters czy Rush. Dodatkowym smaczkiem dla fanów będzie publikacja utworów, które nie zmieściły się na Koi No Yokan. Jedyne czego brakuje, to informacja o dacie wydania nowego albumu.

Deftones to zespół z pogranicza muzyki metalowej i alternatywnego rocka. Na koncie mają 6 krążków. Działają od 1995 roku, a prawdziwą sławę przyniósł im album White Pony, który w pewnych kręgach uznawany jest za kultowy. Zresztą, to wydawnictwo przyniosło im nagrodę Grammy. W zeszłym roku wystąpili w naszym kraju, w ramach Rock in Summer, a sam koncert został świetnie przyjęty przez fanów i dobrze oceniony przez prasę.

Lista utworów na Koi No Yokan:
1. Poltergeist (Roller Derby)
2. Romantic Dreams
3. Leathers
4. Swerve City
5. Entomb (Dazzle)
6. Graphic Nature
7. Tempest
8. Gauze
9. Rosemary
10. Goon Squad
11. What Happened to You? (Flashback)

Nie ma więcej wpisów