Ogłoszony we czwartek Baasch nie jest ostatnim polskim akcentem podczas FreeFormFestival. Dzisiaj organizatorzy zapowiedzieli występ grupy Őszibarack. Zagrają pierwszego dnia festiwalu, czyli 12 października.

Grupa powstała we Wrocławiu w 2004 roku, w którym zadebiutowali tanecznym albumem Moshi Moshi. Charakterystyczny głos frontmanki połączony wraz z nowoczesną elektroniką jest wizytówką tej płyty, bardzo dobrze przyjętej przez słuchaczy oraz krytyków. Drugi longplay – Plim Plum Plam– to również elektronika, ale momentami połączona z sekcją detą. To niebywałe połączenie również przyniosło bandowi ogromną przychylność – wiele koncertów udowodniło, że zespół na żywo potrafi zaczarować słuchaczy swoim graniem. Podczas występu na scenie w Soho Factory zespół po raz pierwszy zaprezentuje swój najnowszy materiał. Na scenie nie pojawi się jednak, z którą grupa rozstała się w 2011 roku i po raz pierwszy wystąpią jako kwartet. Dodajmy, że ich ostatni krążek to 40 Surfers Waiting For The Wave.

Na koncert formacji Őszibarack przygotujcie sporą dawkę energii. Tego samego dnia usłyszycie m.in. Ninę Kraviz, Leftfield, Delphic czy Toddla T. Dzień później pojawią się m.in. Kari Amirian, Jazzanova, Ewan Pearson, Baasch czy Little Boots.

Nie ma więcej wpisów