Robot sterowany przez kota, włochate potwory i wymachujący mieczem, krzepki rycerz – to wszystko można zobaczyć w najnowszym klipie amerykańskiej formacji Wilco do piosenki Sunloathe. Animacja oparta jest na ponad 100 ilustracjach Nathaniela Murphy’ego, inspirowanych pełnym nadziei i smutku tekstem utworu. Całość została ożywiona w studiu w Providence i wyreżyserowana przez Petera Glantza . Piosenka pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu The Whole Love.

Nathaniel Murphy jest także częścią ekipy technicznej zespołu. Pracuje jako techniczny Glenna Kotche’a, perkusisty Wilco. Jego prace jako ilustratora już wcześniej zostały wykorzystane przez Wilco. Stworzył on dla nich okładkę do albumu Sky Blue Sky z 2007 roku. Murphy jest także autorem filmu do piosenki Glenna Kotche’a Monkey Chant.

Początkowo Wilco swoim stylem nawiązywało do muzyki zespołu Uncle Tupelo, którą można określić jako country alternatywne. Jednym z jego założycieli był Jeff Tweddy, który po rozpadzie zespołu postanowił kontynuować działalność artystyczną w nowym zespole zakładając Wilco.

Nie ma więcej wpisów