Sztuki i Sztuczki to zupełnie nowe miejsce na imprezowej mapie stolicy. Usytuowany przy ulicy Szpitalnej 8, klub rozpocznie swoją działalność od imprezy jubileuszowej, bowiem X-lecie działalności świętować tam będą Niewinni Czarodzieje. Nieliczni pamiętają, że pierwszym miejscem, jakie miało służyć promocji bardziej wysublimowanych odmian muzyki tanecznej (nu jazz, breakz, funk, rare groove) przez Maceo Wyro, Jealo, Envee’ego i Misty, miał być… klub ZOO, którego polityka muzyczna zmierzała jednak nieuchronnie w kierunku komercyjnego house’u. Historia potoczyła się więc inaczej: w 2003 roku ukazał się autorski album kolektywu wydany przez Kayax (artyści towarzyszący w piosenkach to m.in. Sean Palmer, Maria Sadowska), a następnie również remix album z reinterpretacjami kompozycji m.in. Marii Peszek, Sistars czy Tworzywa Sztucznego.

Niewinni Czarodzieje, pod eksportową nazwą Innocent Sorcerers, wydawali również dla zagranicznych wytwórni: Cool D:vision, Perfect Toy, Raw Fusion Recordings, Sonar Kollektiv czy słynny Kompost.

Rok 2005 to nawiązanie współpracy ze szwedzkim labelem Raw Fusion Records, dla którego nagrali swój najpopularniejszy singiel – One Dollar Race. Kawałek zdobył uznanie na całym świecie, pojawiając się m.in. na playlistach tak renomowanych DJ’ów jak Gilles Peterson, Laurent Garnier, Peter Kruder, Charles Webster i Mr. Scruff. Utwór był licencjonowany na składanki w Japonii i Afryce oraz do ścieżki dźwiękowej szwedzkiego serialu Hombres. Gilles Peterson wielokrotnie grywał go w swojej audycji Worldwide, w BBC Radio One. Na prośbę Petersona, Niewinni Czarodzieje przygotowali również ekskluzywny guest mix, który był emitowany na całym świecie w cyklu Worldwide Family.

Po 3-letniej przerwie w działalności, Envee i Maceo przygotowali nowy program na festiwale muzyczne w 2010 roku (Tauron Nowa Muzyka, szczeciński Boogie Brain), a końcówka roku 2012 to właśnie definitywny powrót na scenę – właśnie w klubie Sztuki i Sztuczki, gdzie do winylowego brzmienia Niewinnych Czarodziejów zarapuje znowu Sean Palmer i zaśpiewa (również wracająca aktywnie na scenę) Maria Sadowska. Zapraszamy serdecznie na tę imprezę – wielbiciele broken beatów i nu jazzu poczują się znowu usatysfakcjonowani.

Kiedy: 28.09 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Sztuki i Sztuczki (ul. Szpitalna 8)
Start: godz. 21:00
Wstęp: 20 zł

Nie ma więcej wpisów