Ten weekend odbędą się dwie ostatnie imprezy w Cudzie Nad Wisłą. W przyszłym roku najprawdopodobniej rozpocznie się remont bulwarów, więc przyszłość Cudu stoi pod znakiem zapytania. Na pożegnanie zaplanowano wyjątkowe wydarzenia, które mamy nadzieję, nieco osłodzą smutne rozstanie z tym wyjątkowym miejscem.

W sobotę zagrają Fisz Emade Tworzywo. Tych panów nie trzeba przedstawiać. Kolejnymi albumami zaskakują, a to ucieczką w klimaty rockowe, a to powrotem do surowego, klasycznego hip hopu, od którego zaczynali poważną przygodę z muzyką. W ich przypadku mówi się o muzyce organicznej, pełnej najrozmaitszych smaczków – funk‘u soulu, jazzu. W ciągu ostatnich 7 lat organiczna muzyka Fisza, Emade i Tworzywa stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania.

Niedziela natomiast będzie należeć do nieco innych klimatów. Motywem przewodnim zaplanowanego na ten dzień pikniku będą spotkania z Niną Simone. Usłyszymy jej głos spod igieł gramofonów Burna Reynoldsa i w interpretacji Moniki Mariotti, która wciela się w tę postać w powstającym w Teatrze Konsekwentnym spektaklu Nina przy akompaniamencie Michała Lamży, który przygotowuje aranżację tego spektaklu.Teatr jest niezależny, produkcja także i brak środków uniemożliwia wyprodukowania jej z odpowiednim rozmachem. Cud nad Wisłą włącza się w akcję zbierania środków na tę produkcję. W niedzielę będzie można ją wspomóc nabywając „cegiełkę” w postaci paletowego siedziska.

Pożegnanie z Cudem nad Wisłą
Fisz Emade Tworzywo

Kiedy: 29.09 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie
Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż w klubie), 30 zł (w dniu koncertu)
Start: godz. 20:00

Ostatnia niedziela w Cudzie
Piknik z Niną Simone

Kiedy: 30.09 (niedziela)
Gdzie: Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie
Wstęp: wolny
Start: godz. 16:00

Nie ma więcej wpisów