Radar to nowe miejsce na muzycznej mapie Krakowa. 28 września odbędzie się pierwsza – i trwająca trzy dni – impreza, która rozpocznie i da możliwość zobaczenia, co w dalszych miesiącach będzie proponował klub. W piątek zagrają: Xamiga (Legowelt & Xosar), Chino, Eltron John, Olivia Ungaro i Kinzo Chrome.

Legowelt już od piętnastu lat pracuje z muzyką. Zaowocowało to obszerną dyskografią, a sam Legowelt opisuje swoja muzykę jako hybrydę slam jack i haskiej elektroniki stopionej z głębokimi brzmieniami rodem z Chicago, doprawionej ponurym romantyzmem getto techno-funku, aurą ścieżek dźwiękowych rodem z horrorów i wieloma innymi izotopami dźwięku. Xosar bywa nazywana tajemniczą. Mieszka w małej wiosce nad Morzem Północnym i tworzy muzykę mocno inspirowaną detroit techno i oldschoolowym brzmieniem chicago house. Xiosar związana jest z wytwórniami Rush Hou, M Division & L.I.E.S. Eltron John, Olivia Ungaro, Chino i Kinzo Chrome to sztandarowi DJ’e krakowskiej sceny klubowej.

W sobotę zagrają Teielte, Daniel Drumz, Senor Soul i Spisek Jednego. Teielte to producent, którego brzmienie jest wypadkową pierwotnej fascynacji hip-hopem i współczesną elektroniką. Jego muzyka charakteryzuje się wielowarstwową struktura pełną mrocznych elementów w oprawie połamanych bitów. Występował m.in. na festiwalach Tauron Nowa Muzyka, Boogie Brain czy Heineken Open’er. Daniel Drumz to reprezentant krakowskiej sceny. Do 2008 roku koncertował i nagrywał z Grammatik, cały czas koncertuje z Eldo. Grał m.in. w NYC, Berlinie, Dublinie, Wilnie,Pradze. Spisek Jednego to współtwórca fenomenalnego Night Marks Electric Trio. Został zaproszony do RBMA Bass Camp 2012. Efektem będzie wydany nakładem S1 Warsaw krążek z utworami powstałymi podczas tego wydarzenia.

————————-

XAMIGA live!
CHINO live!
ELTRON JOHN
OLIVIA UNGARO
KINZO CHROME
VJ: JQM VSSP STUDIO

Kiedy: 28.09 (piątek)
Gdzie: Kraków, LoveKrove & Radar Gallery (ul. Brzozowa 17)
Wstęp: 10 zł
Start: godz. 22:00

————————-

TEIELTE live!
DANIEL DRUMZ live!
SPISEK JEDNEGO
SENOR SOUL
VJ: JQM VSSP STUDIO

Kiedy: 29.09 (sobota)
Gdzie: Kraków, LoveKrove & Radar Gallery (ul. Brzozowa 17)
Wstęp: wolny
Start: godz. 22:00

————————-

STUDIO 51.15 x DIGITAL MEDITATION
(HERMAN x DVORAK)

Kiedy: 30.09 (niedziela)
Gdzie: Kraków, LoveKrove & Radar Gallery (ul. Brzozowa 17)
Wstęp: wolny
Start: godz. 18:00

Nie ma więcej wpisów