Chociaż tytuł Coś z niczego sympatykom muzyki rap przywodzić może na myśl świetny krążek The Pryzmats, tym razem mamy jednak dla Was inną wiadomość, aczkolwiek również dotyczącą rapu. Otóż 10 października (o godz. 20:00) w 21 kinach sieci Multikino odbędzie się specjalny pokaz filmu Coś z niczego: Sztuka Rapu.

Dokument – w reżyserii legendarnego rapera o pseudonimie Ice-T – to muzyczna podróż, w którą zabiorą Was największe gwiazdy rapu. Film pokaże Wam, że – wbrew szerzonym, krzywdzącym stereotypom – to nie uliczne walki, narkotyki czy zabójstwa leżą w sercu sztuki rapu, ale słowo, z którym czołowi raperzy zwracają się do siebie nawzajem oraz do publiczności.

Przewodnikiem po świecie nawijek, tekstów i narracji jest właśnie Ice-T. Jego rozmówcami natomiast są: Dr Dre, Eminem, Snoop Dogg, Run DMC, Ice Cube i wielu innych, przyłapanych na skwerze, w sklepie z płytami, w studio, w barze czy na basenie. W centrum uwagi jest z kolei słowo zapisane na ręce, na skrawku papieru lub na czystych kartkach eleganckiego zeszytu. Słowo, które wyraża, które jest głosem.

Ten film to ciekawa propozycja zarówno dla fanów rapu, jak i dla osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o najważniejszym elemencie kultury hip-hop. Listę kin, w których zostanie wyświetlony, znajdziecie na stronie Multikina. Ceny biletów to 25 zł (w kasach biletowych oraz online) oraz 20 zł (na fan page’u Multikina).

Nie ma więcej wpisów