Duet Elsiane wciąż trafia jedynie do wybranego, mniejszego grona fanów, którzy doceniają niszową, indywidualną formę muzyki. Dla niektórych debiutancki krążek był totalną rewelacją, dla innych z kolei druga produkcja jest po prostu nudna. O gustach i podejściu do muzyki się nie dyskutuje, jednak warto podkreślić fakt, iż prezentowany styl i muzyka na obu krążkach tego duetu to niepowtarzalne brzmienie. Głos Elsieanne Caplette zdecydowanie nadaje charakteru, jak i wyróżnia utwory od innych gatunkowych nagrań. Ten wokal zdecydowanie można określić mianem perły na muzycznej scenie.

Specyficzny klimat sprawia, iż nagrania duetu są trudnym materiałem do zremiksowania. Nie każdy wykonawca jest w stanie poradzić sobie z tymi utworami w taki sposób, aby nadać zupełnie nowego charakteru, a tym samym nie utracić magii wokalu Elsieanne. Jakiś czas temu naszą uwagę przyciągnął utwór z pierwszej płyty (Hybrid), który został zremiksowany w dubstepowej aranżacji przez artystę o pseudonimie Dither. Posłuchajcie tej wersji Mend (To Fix, To Repair):

Po wspomnianej wyżej wersji Dithera, żaden remiks nie przypadł nam do gustu aż do tego momentu. W sieci pojawił się niezły materiał na kolejny dobry utwór do zapamiętania na naszej playliście. Tym razem na warsztat wzięto kawałek z nowej płyty (Mechanic of Emotion). Za nową wersję nagrania Acceptance odpowiedzialny jest Dark Jedi, który znany jest m.in. z tworzenia remiksów utworów Björk. Posłuchajcie koniecznie tego wykonania, skoro sami Elsiane przyznają, iż bardzo podoba im się nowa wersja ich utworu:

Nie ma więcej wpisów