Już 13 października – na zaproszenie Imported Go(o)ds oraz City Sounds – we wrocławskim klubie Puzzle wystąpi jeden z najciekawszych, nowych live actów – Gato Preto.

Duet tworzą: portugalska wokalistka – Gata Misteriosa i pochodzący z Ghany producent oraz DJ – Lee Bass. W ich muzyce doskonale słychać zarówno ich afrykańskie korzenie, lata przetańczone i prześpiewane przez Gatę w portugalskich klubach, jak i wpływy kolekcji funkowych winyli należących do ojca Lee, a także tego co najlepsze na współczesnej niemieckiej i brytyjskiej scenie basowej muzyki elektronicznej.

Projekt Gato Preto jest autorską i nowoczesną interpretacją muzyki klubowej, podróżą, w której słychać echa angolskiego kuduro, brytyjskiego, połamanego house’u, popularnego na całym świecie mumbatonu czy brazyliskiego baile funku. To globalna, tropikalna muzyka taneczna w najlepszym wydaniu.

Koncert Gato Preto poprzedzi występ wrocławskiej formacji Lody, natomiast afterparty zajmą się DJ Teskko i DJ Rat, czyli duet odpowiadający za polski oddział Imported Go(o)ds.

Lody – w ich muzyce spotyka się prostota i niewinność rytmicznego, elektronicznego brzmienia, z zaczepnością dziewczęcego wokalu. Śpiewają trochę o zatraceniu, o bodźcach. Podają to w formie, która czerpie z brzmień Commodore 90′, muzyki techno, transowości, a wszystko prowadzone ciężkim statycznym wokalem.

Imported Go(o)ds – blog i cykl imprez reprezentujący globalizację w akcji. Założony w New Delhi, rozwinięty we Wrocławiu, skupiający ludzi zafascynowanych kulturą urban ethno od Kuala Lumpur, przez New Delhi, Marsylię, Dublin aż po Chicago. Promują kulturę powstałą na styku globalnej kultury miejskiej i lokalnych tradycji, czyli prawdziwy współczesny uliczny folklor. Czasem brudny, często przesycony seksem i brutalnością, ale bardziej autentyczny od przykurzonej cepelii bo żywy. Skupiają się głównie na nowej muzyce klubowej, takiej jak: azonto, kuduro, baile funk czy electro cumbia, ale często wykraczają poza nią, prezentując także design i modę opartą na neofolkowych inspiracjach.

Kiedy: 13.10 (sobota)
Gdzie: Wrocław, Puzzle (Przejście Garncarskie 2)
Start: godz. 21:00
Wstęp: 10 zł – przedsprzedaż / 15 zł – w dniu koncertu

Nie ma więcej wpisów